За словами Тимошенко, Шевченко залишається актуальним і сьогодні.
"Нічого не змінилося в нашій країні. "Німі на панщину ідуть". Ідуть, Тарасе, ідуть і сьогодні. Ну нехай не на панщину, а на проплачені мітинги з підтримки покращення, чи на вибори, щоб проголосувати за чергового поміщика, – суть така ж", – написала екс-прем'єр.
"Тоді – Микола Перший і Енгельгардт, сьогодні – Янукович і Пшонка. Тоді – кріпацтво, заборона писати й малювати і в’язниця… Сьогодні – також в’язниця, також знущання й переслідування тих, кому ця країна дорога і небайдужа", – зазначила Тимошенко.
Вона нагадала, що "колись 9 березня від пам’ятника Тараса Шевченка розпочалася велика демократична акція, яка в результаті закінчилася Помаранчевою революцією".
"І це було не востаннє, я переконана. Кобзар – це донор, що дає народові України кров оновлення", – зазначила вона.
Вона зазначає, що фахівці з літератури стверджують, що політичні переконання Т.Шевченка важко ідентифікувати, бо він насамперед поет, а не політик. «Я гадаю, це помилка. Бо такого великого політика, як Шевченко, ще не знала Україна. Тарас – це половина України. Він змушений був бути політиком, навіть не усвідомлюючи цього, бо така була його місія: захищати нашу землю, нашу націю, нашу історію і культуру», – вважає Тимошенко.
"Бо у "Заповіті" Тараса Шевченка більше політики, більше експресії та дії, ніж у всіх чотирьох Універсалах Центральної Ради та всіх заявах сучасної української опозиції. Поезія Шевченка – це політика: це політика боротьби, свободи і визволення", – переконана вона.
Нагадаємо, сьогодні на мітингу опозиційних сил біля пам’ятника Тарасові Шевченку голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив, що із наступного тижня опозиція починає проводити по Україні народні віче.