Тимошенко відправила в МВФ 25 листів зі скаргою на «РосУкрЕнерго»

9 Грудня 2010, 15:41

Листи адресовані кожному з 24 членів Ради директорів Міжнародного валютного фонду, а також директору-розпоряднику МВФ Домініку Стросс-Кану.


 У листі Тимошенко подякувала МВФ за співпрацю, особливо під час фінансової кризи 2008-2009 років, та наголосила, що ця співпраця важлива для  проведення справжніх реформ в Україні та оздоровлення державних фінансів.


Тимошенко впевнена, що «українська та міжнародна спільноти добре проінформовані про діяльність компанії “Росукренерго” та її засновників, до складу яких входять одіозні постаті, що розшукуються ФБР. Спеціальне розслідування відносно її діяльності було проведене міжнародною неурядовою організацією “Global Witness”, детальна інформація про засновників цієї структури також викладена в матеріалах, надрукованих як українськими, так і світовими ЗМІ» і заявила, що українське суспільство розраховує на об’єктивну реакцію та професійні дії Ради Директорів МВФ.


Тимошенко запропонувала місії МВФ перед тим як ухвалювати рішення про чергову фінансову допомогу, відправити в Україну спеціальну моніторингову групу, яка «розбереться з кожним кроком корупційної оборудки, в якій фігурує влада та «РосУкрЕнерго». 


Також Тимошенко вважає за необхідне в Меморандумі про співпрацю України з МВФ передбачити пункт про «добровільну відмову представників української влади від фінансування корупційної оборудки, пов’язаної з «РосУкрЕнерго».