“Якщо ситуація на Сході не зміниться на краще, то на наступній сесії, не виключено, буде розглядатися питання вже не тимчасового позбавлення права голосу РФ, як є зараз, а можливого призупинення членства, як це вже запроваджено до Білорусі,” – пояснив Григорій Немиря, який також був присутній на обидвох зустрічах.
За словами Юлії Тимошенко, і Анн Брассар, і Торьборн Ягланд усвідомлюють, якою складною залишається ситуація на Сході України. “На обидвох зустрічах йшлося про необхідність визволити українських заручників та полонених, – розповіла Тижню Юлія Тимошенко. – Ми запропонували Раді Європи надіслати спостерігачів організації на так звану психіатричну експертизу, що її призначили Надії Савченко в Росії і яку заплановано на 13 жовтня. Я пообіцяла, щойно відбудуться парламентські вибори, делегувати Надію до складу делегації ПАРЄ від партії БЮТ. Сподіваюся, статус тоді вже не тільки депутата української Верховної Ради, але й члена української делегації в ПАРЄ допоможе Савченко вийти на волю”.
Юлія Тимошенко дещо пішла від прямої відповіді на запитання, якими нині є її взаємини з Петром Порошенком, і чи існує з ним якась координація в роботі з міжнародними структурами. Вона зазначила: “Ще раз підтверджую, що готова до будь-якої співпраці, зокрема із Порошенком, у боротьбі за припинення збройної агресії РФ проти України”.
На запитання щодо власної можливої участі в роботі майбутньої української делегації в ПАРЄ, Тимошенко відповіла, що впевнена поки що тільки в кандидатурі Надії Савченко від своєї партії.