Тимошенко просить перевести її в колонію

19 Жовтня 2012, 14:39

Про це йдеться у її заяві на ім'я керівництва колонії, а також у відкритому листі до президента Віктора Януковича, який зачитав на прес-конференції захисник Тимошенко Сергій Власенко.

За словами Власенка, Тимошенко відмовляється від лікування в умовах постійного відеоспостереження і підтверджує автентичність останнього відео, розміщеного в інтернеті.

Тимошенко також звинуватила Януковича в тому, що приховані камери, встановлені за його особистим дорученням і інформацію з них Янукович особисто отримує практично щодня.

"Значна частина медичних заходів, які проходять у процедурній кімнаті, потребує повного зняття одягу, і приховані відеокамери це фіксували і продовжують фіксувати. В спеціальній кімнаті біля моєї тюремної палати розміщені монітори цілодобового відеоспостереження, які здійснюють виключно чоловіки офіцери, які працюють в колонії", – йдеться у листі.

За словами Тимошенко, працівники колонії після оприлюднення записів по телебаченню, передали їй точний план розташування всіх камер, "три з яких встановлені в кімнаті для конфіденційних зустрічей з захисниками, дві – безпосередньо у душовій кабінці та по одній над кожним з двох унітазів".

Справжність цього відео Тимошенко підтвердила у своєму листі.

"Незважаючи на незакінчене лікування прошу виписати мене з Центральної клінічної лікарні "Укрзалізниці", – цитує Тимошенко її прес-служба.

Екс-прем'єр вважає за неможливе продовжувати лікування під постійним наглядом прихованих відеокамер, записи з яких оприлюднюються у Інтернеті. "Враховуючи викладене та зважаючи на те, що моє лікування ще не закінчено, вимагаю від вас виписати мене з лікарні в найближчий час та надати відповідну медичну допомогу", – вимагає вона.

Нагадаємо, днями в інтернеті з’явилося відео нібито палати екс-прем’єра у Центральній клінічній лікарні «Укрзалізниці» в Харкові.

Захист Юлії Тимошенко вимагає від Генпрокуратури притягнути до відповідальності винних у "зливі" в інтернет цього відеозапису.

Пенітенціарна служба наразі проводить перевірку, як це відео опинилося в інтернеті.

При цьому пенітенціарники зазначили, що записів у палаті Тимошенко не ведеться. "Державною пенітенціарною службою ведеться відео спостереження у місцях перебування осіб, засуджених до позбавлення волі, що передбачено українським законодавством та відповідає нормам міжнародних стандартів діяльності органів пенітенціарної системи", – зазначили у Пенітенціарній службі.