Тимошенко поскаржилася Євросуду, що її утримували під вартою 8 годин

12 Липня 2011, 10:39

Про це йдеться упозовній заяві Тимошенко до Європейського суду з прав людини.

У рамках позову лідер БЮТ вимагає визнати, що 24 травня цього року її право на свободу та недоторканність, яке гарантується статтею 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, було порушене.

Згідно з позовом, адвокати лідера БЮТ стверджують, що загалом Юлія Тимошенко перебувала тоді під вартою 8 годин – з 10 ранку до 6 вечора.

У позові Тимошенко стверджує, що обмеження її свободи пересування і утримання під вартою було спрямоване на позбавлення її особисто та її партії "Батьківщина" будь-якої можливості для вираження політичних переконань, які відрізняється від політичних поглядів правлячої політичної партії.

Нагадаємо, 24 травня на підставі рішення Печерського райсуду Тимошенко була затримана  для проведення слідчих дій.

Згодом в ГПУ заявили, що поки не бачать потреби в арешті  Тимошенко, але можуть вдатися до цього заходу в майбутньому. «Арешт Тимошенко був би можливий, якби вона зірвала слідчі дії. Оскільки Тимошенко і її захисник все таки сьогодні добровільно прийшли до слідчого, і спокійно беруть участь у слідчих діях, необхідності в її арешті немає. Тому вона арештована не буде», – заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

22 червня Тимошенко звернулася до Європейського суду з прав людини щодо неправомірності порушення проти неї кримінальних справ.