Тимошенко переконана, що Янукович неадекватно сприймає поняття «свобода»

Акценти
22 Листопада 2012, 14:36

«У незабутні осінні дні 2004 року прагнення свободи об’єднало громадян України. Майдан дав можливість кожній людини відчути, зрозуміти, що справжня свобода – у нього всередині, вона є основною цінністю, але за неї треба боротися і її треба захищати», – сказала Тимошенко.

«Але шлях, який ми мали пройти далі, виявився нелегким, адже свобода має й інший бік – спільну відповідальність. Це відповідальність народу, який виборював свободу та відповідальність політиків, які мали її оберігати та зміцнювати», – зазначила вона.

Екс-прем’єр зауважила, що далеко не всі серйозно сприйняли цю відповідальність і саме це привело до влади Януковича, «який навіть поняття «свобода» сприймає як власну загрозу».

«Саме через цей страх Янукович скасував День Свободи, наївно вважаючи, що формально, простим президентським указом можна забрати її у народу, зробити людей безхребетними рабами, які мовчки спостерігатимуть за корупційною владою, яка безсоромно використовує державу для власного збагачення та ігнорує права людей», – наголосила лідер опозиції.

«Однак, на щастя, цьогорічні парламентські вибори чітко показали, що нічого у нього не вийде. Українці ще раз продемонстрували, що ми – вільна, свободолюбива нація, яка ніколи не поступиться найважливішими для себе принципами», – підсумувала вона.

Тимошенко також висловила впевненість у тому, що прийде час і 22 листопада знову стане загальнодержавним святом – Днем Свободи.

«Вірю, що це буде скоро, бо цей режим довго не втримається», – запевнила екс-прем’єр.

Нагадаємо, що День Свободи був встановлений указом президента Віктора Ющенка у 2005 році в пам'ять про події Помаранчевої революції. 

30 грудня 2011 року Віктор Янукович своїм указом скасував День Свободи, поєднавши його з Днем Соборності, який відзначається 22 січня.

90