Тимошенко передала листа Ходорковскому

Акценти
24 Грудня 2013, 17:11

«Я вітаю здбуття Міхаїлом Ходорковскім волі. Для багатьох людей усвіті це знакова і довгоочікувана подія», – відзначила Тимошенко.

Вона припустила, що розуміє деякі емоції, які він зараз відчуває. «Політичні в'язні, як і люди, які пережили клінічну смерть, переживають по той бік реальності дуже схожі відчуття і повертаються звідти зміненими, з незрозумілими для багатьох відхиленнями від домінуючих у суспільстві цілей і норм. Я точно знаю, що у Міхаїла Ходорковского немає захвату від знайденої фізичної свободою.  Політичні в'язні, перебуваючи в неволі, згідно з  невідомими законами виробляють таку кількість внутрішньої свободи, що нею можна тричі заповнити світ», – написала Тимошенко.

Політик висловила переконання, що в Ходорковского з'явилося «особливе натхнення спробувати зробити світ менш жорстоким і більш справедливим для багатьох».

«Немає сумнівів, що він вже давно переріс банальну пристрасть колекціонування грошових знаків. І , як багато інших, я вірю, що звільнення Міхахла Ходорковского подарувало світу сильного, інтелектуального, морального воїна, який хоч трохи, але зможе разом з іншими наблизити людство до любові та співчуття», – написала Тимошенко , побажавши російському колезі «бути вільним і успішним на цьому шляху».

Як відомо, президент РФ Владімір  Путін 20 грудня підписав указ про помилування екс-голови компанії ЮКОС Міхаїла  Ходорковського, і в цей же день він  вийшов на свободу і полетів у Берлін.

Ходорковскій заявив, що 12 листопада звернувся до президента РФ з проханням про помилування у зв'язку із сімейними обставинами. При чому в цьому листі Ходорковскій не визнав своєї вини. 

Під час першої прес-конференції у Берліні,  відповідаючи на питання про Україну,  Ходорковскій висловив сподівання, що президент  Віктор Янукович візьме приклад від російського колеги  щодо звільнення політув'язнених. 

90