"В даний час створення диктатури в Україні знаходиться на активній стадії, і цей єдиний свій "творчий проект" Янукович завершить на парламентських виборах у жовтні цього року. Якщо він досягне успіху в своїх планах фальсифікувати вибори, президент і його політичні поплічники створять конституційну більшість, і таким чином буде забитий останній цвях у труну української демократії на десятиліття вперед", – сказала Тимошенко.
У той же час, екс-прем'єр не виключає виникнення в Україні масштабних акцій протесту проти фальсифікації результатів виборів до Верховної Ради. "Це може закінчитися новою революцією, але далеко не так мирно, як це було в 2004 році. Ось чому Україна потребує допомоги демократичного світу зараз, коли ще існує шанс повернути Україну в європейську сім'ю з європейськими цінностями. Зараз, а не після виборів, коли буде вже занадто пізно", – вважає вона.
Тимошенко також заявляє, що не підтримує введення санкцій проти української держави і громадян України. На її думку, міжнародне співтовариство повинне "політично і морально" ізолювати режим Януковича. "Як може бути країна покарана двічі? Усередині – диктатурою, а зовні – санкціями? Однак демократичний світ повинен переглянути свої відносини з диктаторами. Великі держави не повинні задовольнятися успіхами економіки, вони також повинні забезпечити дотримання їх цінностей – свободи, справедливості, демократії та мирного життя для людей", – зазначила екс-прем'єр.
"Після вступу Януковича на посаду президента, у нього був неймовірний другий шанс виправити свої помилки, які він зробив до Помаранчевої революції, і стати поважаним лідером, що просуває Україну до членства в Євросоюзі. Замість цього він втратив все, що міг втратити політик: повагу і довіру. Навіть якщо він фальсифікує результати парламентських виборів у жовтні і отримає більшість, він, в кінцевому рахунку, програє", – переконана Тимошенко.
Нагадаємо, у коментарі Тиждень.ua голова Комітету виборців України Олександр Черненко зазначив, що завдання міжнародних спостерігачів на виборах в Україні полягає в тому, що оцінити і розповісти всьому світові про їх перебіг, а не зробити їх прозорими і демократичними.
Від 28 серпня Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами ENEMO офіційно заявила про початок своєї міжнародної місії спостереження на парламентських виборах в Україні.
3 серпня Центральна виборча комісія зареєструвала перших міжнародних спостерігачів на виборах в Раду.
30 липня стартувала виборча кампанія з чергових виборів парламенту.
Вони будуть проходити за змішаною пропорційно-мажоритарною системою – 225 депутатів будуть обиратися за списками політичних партій (бар'єр для проходження партії в Раду – 5%), ще 225 – у мажоритарних округах.
Відбудуться вибори 28 жовтня.