Тимошенко не привезли до апеляційного суду

14 Грудня 2011, 10:53

«Засуджена не доставлена», – сказала суддя.

Станом на 10:29 захист Тимошенко заявляє клопотання про допуск преси до залу засідань і про пряму трансляцію судового процесу.

За словами одного з захисників Тимошенко Сергія Власенка, під час попереднього засідання суд не міг ухвалити ніякого рішення щодо процедури ведення процесу, оскільки це не передбачено законом.

«Яка відкритість процесу, навіщо було двічі опоясувати ОМОНОМ подвір'я суду і нікого туди не пускати?», – заявив Власенко.

Він наголосив, що у судовій залі перебувають працівники прес-служби апеляційного суду в той час як інші журналісти не були допущені.

«У нас гласність уособлюють 3-4 чарівні дівчини, які є прес-службою апеляційного суду. Це що є білі і чорні журналісти? Оці білі, а всі інші – негри, тобто вибачте афроамериканці», – обурився Власенко.

Він закликав суддів однаково неупереджено ставитися до усіх бажаючих потрапити на засідання.

Порадившись у залі суд відмовив у задоволенні клопотання. За словами судді Сітайло, рішення про закритість процесу ухвалено не було, тому «процес є відкритим». Вона пояснила рішення тим, що журналісти мають змогу дивитися трансляцію судового залу у конференц-залі суду.

Між тим поки ще не всі представники преси змогли потрапити на засідання через подвійний кордон міліції, який очепив підступи до воріт.

Вони посилалися на рішення керівництва суду, яке розпорядилося закрити ворота і не пропускати нікого.

Тим часом на засідання пропустили представників трьох європейських посольств – іспанського, данського і канадського.

Як повідомлялось, 13 грудня, за версієї МВС двоє працівників міліції отримали тілесні ушкодження при спробі прихильників екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко проникнути на територію Апеляційного суду Києва, який розглядає її скаргу на вирок Печерського райсуду столиці.

Нагадаємо, колегія суддів постановила, що Юлія Тимошенко повинна бути доставлена 14 грудня  до суду.