Тимошенко нагородили премією Боніфація VIII

9 Серпня 2012, 19:14

Він підкреслює, що Академія Боніфація – один з найбільш авторитетних гуманітарних установ при Святому Престолі Папи Римського.

Премія Боніфація VIII присуджується за підсумками засідання ради директорів Академії і Наукового комітету Міжнародної премії.

Він повідомляє, що Тимошенко премія була присуджена одноголосно. Крім того, Аваков пише: «Видатна пані і благородна дама Юлія Тимошенко» – саме так Ю.Тимошенко іменують в листі керівники Академії Боніфація – одного з найбільш авторитетних гуманітарних установ при Святому Престолі Папи Римського.

У листі президента Академії Боніфаціана доктора Санта де Анжеліс і президента Наукового комітету Його Святості Франко Кроче, фотокопія якого розміщена на сторінці Авакова, на адресу лауреата премії 2012 екс-прем'єр-міністра Тимошенко висловлюється впевненість, що «видатна пані Юлія прийме нагороду і удостоїть Академію особистою присутністю і вітальною промовою. Крім того, в листі висловлено підтримку і надію на добрі новини».

Аваков відзначає, що премія імені Боніфація VIII заснована в 2003 році Папою Римським Іоанном Павлом II. Премією в різні роки були удостоєні видатні діячі католицької церкви, такі як Префект конгрегації католицької освіти кардинал Зенон Грочолевскі, глава Папської ради з міжрелігійного діалогу кардинал Жан-Луї Торан, бібліотекар Римської Церкви кардинал Хорхе Марія Мехія.

Крім того, премією удостоювалися видатні представники громадянського суспільства, наукових, культурних, дипломатичних кіл.

Серед них: лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини Рита Леві-Монтанчіні, Президент Європейського Парламенту Єжи Бузек Кароль, Президент Італії Оскар Луїджі Скальфаро, прем'єр-міністр Республіки Польща Хана Сухоцька, лідер Християнсько-демократичної партії Албанії Зеф Бушаті, астронавт Умберто Гуідоні, міністр культури Італії професор Орнагі Лоренцо, ректор Римського університету «Ла Сап'єнца» Ренато Гуаріні.

Нагадаємо, у лютому цього року видання The Daily Telegraph повідомило, що екс-глава українського уряду Юлія Тимошенко і російський правозахисник Світлана Ганнушкіна потрапили в список з 231 номінанта на Нобелівську премію миру 2012 року. Список включає 188 осіб, які зробили, на думку Нобелівського комітету, вагомий внесок у боротьбу за мир, а також 43 організації.

Як відомо, в грудні 2011 року лідера УСДП Наталія Королевська надіслала заявку до Нобелівського комітету на присудження Тимошенко Нобелівської премії миру «За безкомпромісну боротьбу за економічні та політичні свободи».