Тимошенко хоче, щоб її судили не “куплені владою судді, а народ”

12 Березня 2013, 10:42

«Сподіваюся, що ЄСПЛ, який незабаром повинен винести висновок про законність мого процесу, зробить можливим, щоб мене судили не куплені владою судді, а народ, який повинен мати можливість на вільних і чесних виборах висловити свою думку про політику, що проводиться мною і моєю партією. Завдяки міжнародному тиску, підтримці української діаспори та активним демократичним силам нашої країни владі не вдалося мене знищити в політичному плані. Я все ще жива!», – заявила Тимошенко.

Тимошенко також вважає "великою честю і великою відповідальністю" для себе факт висунення її єдиним кандидатом від опозиції на президентських виборах 2015 року.

«Звичайно, залишаються серйозні перешкоди. Мої наміри ясні і прозорі. Свідчення тому – відсутність згадки про "корупцію" і "особисте збагачення" у висунутих проти мене звинуваченнях. Я була засуджена за те, що робила все можливе, щоб українці не відчували себе зрадженими своїми політиками, щоб Україна була процвітаючою, демократичною, єдиною і гордою державою», – зазначила вона.

Вона переконана, що переслідування, яким піддається вона і її друзі по опозиції, – лише мала частина глобальної стратегії, що проводиться керівництвом правлячої на Україні партії.

"Але головна проблема в тому, що Україна та інші пострадянські держави повертаються до диктатури. Я вважаю, що необхідні рішучі дії демократичного світу у боротьбі з цією тенденцією. Нещадна боротьба з цією корупцією може стати початком кінця для цих неодиктаторів, процвітаючих в молодих і тендітних демократіях", – підкреслила екс-прем’єр.

Помаранчева революція була ключовим моментом в новітній історії незалежної України, вважає Тимошенко: "Вона визначила Україну як молоду пострадянську країну, населення якої поділяє європейські цінності, ідентичність та культуру. Нам належить пройти ще довгий шлях, але" помаранчева революція "задала моїм співгромадянам і мені вектор, провідний в Європу".

Як відомо, на розгляді ЄСПЛ перебуває скарга екс-прем'єра Юлії Тимошенко на незаконне утримання її під вартою до моменту набрання чинності вироку суду по "газовій справі". Також ЄСПЛ повинен прийняти рішення щодо того, чи є політична мотивація в ув'язненні Тимошенко, і чи мали місце тортури по відношенню до екс-прем'єра в частині неналежного надання медичної допомоги.

В кінці березня урядовий уповноважений України у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький повідомив, що ЄСПЛ не повідомляв Україні про можливі терміни прийняття рішення за скаргою екс-прем'єра.

Колишній президент Польщі Александр Кваснєвський прогнозував, що рішення Євросуду щодо скарги Тимошенко буде в березні.