Тимошенко й надалі не планує просити Януковича про помилування

Акценти
26 Червня 2013, 21:05

"Це абсолютно чітка позиція, яку ми заявляли неодноразово. Ця позиція не змінилася", – сказав Власенко.

Він нагадав, що ні екс-міністр МВС Юрій Луценко, ні його близькі прохань про помилування не писали.

"Я ще раз повторюю, що Тимошенко не веде переговори з чинною владою. Ситуацію, в якій зараз знаходиться Україна через застосування політично мотивованого правосуддя, створив Віктор Янукович. Він повинен цю ситуацію вирішити сам. У ситуації з Юрієм Луценком ніхто ніяких заяв не писав", – підкреслив Власенко.

Він зазначив також, що не коментує ставлення екс-прем'єра до можливого помилування.

"Я не коментую зараз ставлення Тимошенко до питання про помилування – я коментую юридичну складову. Відповідно до п.27 ст.106 Конституції президент має необмежене право на проведення помилування", – сказав Власенко.

"При цьому президент не обмежений нічим. Всі обмеження, які встановлені, встановлені указом президента, тобто встановлені самим президентом для самого себе. Він продемонстрував у справі Луценка, що він може не рахуватися з цим. І це з юридичної точки зору виправдано, тому що помилування здійснюється теж указом президента", – сказав захисник.

"Тобто, це два акти рівної юридичної сили, видані однією й тією ж особою і, відповідно, він може застосовувати іншу процедуру, відмінну від встановленої в його акті", – сказав Власенко.

Як відомо, останнім указом від 7 квітня президент Віктор Янукович помилував шість засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

До президента направили багато звернень з проханням звільнити Юлію Тимошенко.

Позаштатний радник Януковича Ганна Герман вважає, що президент за нагоди скористається своїм правом на помилування Юлії Тимошенко.

Комісія при президентові 27 квітня вирішила, що помилування екс-прем’єр-міністра є передчасним.

90