Тимошенко ініціює заборону на вивезення з України високозбагаченого урану

15 Квітня 2010, 15:17
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко ініціює ухвалення Верховною Радою закону, який забороняє вивезення високозбагаченого урану з території України.

«Я хотіла б, щоб ми на засіданні уряду розглянули й ухвалили рішення щодо розробки й внесення у Верховну Раду законопроекту, який дає можливість Україні зберігати на своїй території високозбагачений уран, забороняє його передавати за межі України й тим самим забезпечувати підтримку й необхідний розвиток нашій вітчизняній науці», – сказала Тимошенко на засіданні опозиційного уряду.

За її словами, Президент Віктор Янукович не мав права одноосібно ухвалювати рішення про відмову України від високозбагаченого урану.

Лідер БЮТ додала, що від України неодноразово вимагали відмовитися від високозбагаченого урану, але ані екс-президент Леонід Кучма, ані екс-президент Віктор Ющенко не виконували ці вимоги.

Як заявила Тимошенко, фракція БЮТ у Верховній Раді буде наполягати на невідкладному розгляді парламентом відповідного законопроекту.

Під час візиту в США 13 квітня Янукович заявив про намір України позбутися високозбагаченого урану за технічної і фінансової допомоги США