Тимчук розповів про підозрілу поведінку представника ОБСЄ під час візиту на Донбас

8 Червня 2016, 10:21

Під час свого візиту на Донбас, зокрема до сектору «М» (Маріупольський напрямок), з 4 по 6 червня спеціальний представник голови ОБСЄ в складі Тристоронньої контактної групи Мартін Сайдік поводився досить дивно. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

«Пан Сайдік вживав усіх заходів для того, щоб не бути ідентифікованим під час свого перебування в цьому районі – зокрема, пересуваючись як «звичайний» представник ОБСЄ в складі патруля, 5 червня він здійснив виїзд до Павлополя», – зауважує він.

За його словами, під час спілкування з місцевим населенням пана Сайдіка цікавили питання місць розташування підрозділів ЗСУ в цьому районі.

«Викликає подив той факт, що вже через кілька годин після поїздки Сайдіка в Павлопіль прозвучала заява «заступника командувача корпусом МО ДНР» Басуріна, який оголосив, що якщо з районів н.п. Павлопіль і Харчовик українські війська не будуть виведені найближчим часом, то керівництво «ДНР» буде вважати, що «місія ОБСЄ повністю підтримує агресивні дії української сторони», – заявляє Тимчук.

Він додає, що 6 червня в Маріуполі в штабі місії Сайдік провів зустріч із місцевими жителями Широкиного Новоазовського району (на зустріч прибули 7 жителів зазначеного населеного пункту, які наразі змушені тимчасово проживати в Маріуполі).

«Під час зустрічі місцеві жителі вказали Сайдіку на той факт, що українська влада нібито затягує питання з розмінування території цього н.п., не вказавши про неможливість цих дій через постійні обстріли з боку російсько-терористичних військ», – йдеться у повідомленні.

Тимчук також додає, що під час зустрічі Сайдік вільно спілкувався російською мовою.

«Знання мови він пояснив тим фактом, що працював в Москві співробітником посольства Австрії», – резюмував він.

Нагадаємо, 4 червня на Луганщині зник водій ОБСЄ, який виїхав автобусом із окупованої Кадіївки.