Тимчук: на Дебальцевському плацдармі бойовики отримали підкріплення з кількох рот “козачої гвардії”

16 Грудня 2014, 08:25

На Дебальцевському плацдармі в районі Нікішиного і Чорнухиного російсько-терористичні війська отримали підкріплення у вигляді кількох «новостворених» рот «козачої гвардії». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

"Бойовики з даних бандформувань одягнені в нову зимову форму російського зразка, добре озброєні і оснащені. На озброєнні – до 20 одиниць бронетехніки", – повідомив він.

Крім того, за даними Тимчука, в районі Бахмутської траси спостерігається переміщення бронетехніки і САУ бойовиків з лінії зіткнення з українськими військами в район Алчевська та західніше Луганська.

"Пошкоджена техніка виводиться на буксирі. Всього зафіксовано до 30 одиниць, в тому числі танки Т-72 і Т-64, а так само САУ 2С1 "Гвоздика", – написав він.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі. Згодом стало відомо, що президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь на Донбасі з 18 години 5 вересня.

Крім того, 19 вересня у Мінську підписали меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Згідно із документом, передбачається припинення застосування зброї, виведення з території України іноземних формувань тощо.

Пізніше у самопроголошеній "ДНР" заявили, що готові дотримуватися перемир'я 9 грудня при рівноцінних діях української сторони.

Згодом бойовики заявили, що "не встигають" до 9 грудня. Зустріч перенесли на невизначений термін.

Водночас, з 9 грудня в зоні бойових дій було оголошене чергове перемир'я.