Тимчасовий керівник ЦВК: Засуджені особи мають право балотуватися на посаду президента

5 Липня 2013, 10:22

"Якщо говорити про ст. 103 Конституції, яка визначає вимоги до кандидата на посаду президента України, то там немає такої вимоги, як відсутність судимості за скоєння якогось злочину", – заявив він.

"Чи це недогляд народних депутатів, які ухвалювали Конституцію, чи це навмисно зроблено, важко сказати. У будь-якому разі, юристам і членам ЦВК, по-моєму, необхідно виходити з букви Конституції України", – сказав Магера.

"Навіть усупереч тому, що в чинному законі про вибори президента України існують обмеження для засуджених осіб і осіб, які мають судимість для балотування на посаду президента, однаково потрібно виходити з чинної Конституції", – наголосив він.

Магера уточнив, що це – його "особиста точка зору":

"Чинна Конституція не забороняє громадянам із судимостями балотуватися на посаду президента України в тому випадку, якщо вони є громадянами України, мають виборчі права, тобто досягли 18-річного віку й не визнані судом недієздатними. Це моя позиція, я нікому її не нав'язую, але я цитую те, що є в статті 103 Конституції", – додав він.

У той же час, говорячи про вибори народних депутатів, він зазначив, що в ст. 76 Конституції чітко визначено, що не може балотуватися громадянин України, який має судимість за скоєння умисного злочину, якщо ця судимість не погашена й не знята у встановленому законом порядку.

"Це означає, що на рівні парламенту ухвалювати такий закон не можна, бо звичайний закон не може суперечити Конституції", – сказав Магера.

Як повідомлялось, 19 червня народний депутат Сергій Міщенко (позафракційний) вніс до Верховної ради Законопроект "Про внесення змін до закону про вибори президента України" , який передбачає балотування засуджених громадян на посаду глави держави. "Закон має визначати порядок проведення виборів, а не висувати нові вимоги до кандидатів про їх судимості, що суперечить нормам Конституції", – пояснив Міщенко.

Він не приховує, що підготував законопроект для надання можливості екс-прем'єру Юлії Тимошенко балотуватися в президенти. "Юлія Тимошенко на з'їзді партії" Батьківщина "висунута єдиним кандидатом у президенти.

У свою чергу, представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко під час обговорення питання можливості участі Юрія Луценка та Юлії Тимошенко у виборах 2015 року заявив, що людина, яка була засуджена, має право балотуватися у президенти – за умови, якщо процедура понесення покарання була завершена. 

Як відомо, у грудні минулого року об'єднана опозиція висунула Тимошенко єдиним кандидатом на президентських виборах 2015 року.