Тичук: Терористи активізують розвідку, удосконалюють передові позиції та реорганізовують війська

16 Березня 2015, 08:40

Для всієї зони АТО особливістю останніх трьох днів стала різка активізація розвідувальних заходів з боку російсько-терористичних військ. Про це повідомив координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

"Противник використовує повний спектр розвідувальних сил і засобів: від БПЛА і засобів радіотехнічної розвідки (РТР) до диверсійно-розвідувальних груп. Зафіксована робота двох вузлів (центрів) РТР на ділянці від Тельманового до Горлівки, а також розгортання декількох командних пунктів і пунктів управління в районі північніше Луганська та на смузі Стаханов-Первомайськ", -зазначає Тимчук..

За його словами, терористи продовжують удосконалювати свої передові позиції в інженерному плані, а також займаються укріпленням вихідних рубежів і районів зосередження.

Подібні роботи помічаються на приморському (Маріупольському) напрямку, в районі на південний схід від Горлівки, на західному напрямку південніше Донецька, а також на ділянці Щастя-Станиця Луганська.

Помітним є широке застосування в даних заходах як спеціальної інженерної техніки армійського зразка, перекинутої з РФ, так і техніки, вилученої з підприємств і організацій району (як державних, так і приватних).

Тимчук відзначає, що проведена реорганізація Алчевсько-Первомайського групування російсько-терористичних військ: якщо на початок березня частину групування складали російські найманці та військовослужбовці, то на сьогодні основна частина – це місцеві бойовики "ДНР".

"Для оперативного управління групуванням у район Алчевська прибув мобільний командний пункт (7 спеціальних автомобілів – командно-штабні машини і пересувні вузли зв'язку)", – інформує координатор ІО.

За його словами, зафіксоване перегрупування окремих формувань російсько-терористичних військ відразу на кількох ділянках.

Північніше від Дебальцевого проводиться ротація формувань із складу "армії ДНР": основна частина відводиться в район Горлівки_Єнакієве, замість них із півдня перекидається кілька зводних тактичних груп(помічене перекидання щонайменше 2-х ротних тактичних груп – всього до 7 танків і близько 24 ББМ, відзначається наявність в складі цих груп протитанкових засобів).

"Російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують грубо порушувати перемир'я, обстрілюючи позиції українських військ. Обстріли ведуться переважно зі стрілецької зброї, епізодично застосовуються міномети та інша важка піхотна зброя, зафіксовано декілька випадків застосування бронетехніки та артилерії", – резюмує Тимчук.

Як повідомлялося, упродовж 15 березня з 07:00 до 19:00 бойовики 23 рази застосували зброю проти українських військових.

Як зазначалося, за словами Петра Порошенка, бойовики порушили нове перемир'я 1100 разів.

Нагадаємо, раніше у штабі АТО на Донбасі фіксували "поступове зниження напруженості".