Творча людина на війні. Саша Буль розповів про те, чим він займається у Збройних Силах.

9 Листопада 2023, 09:49

У новому відео проєкту «Український Свідок» Саша Буль — письменник, співак, композитор та ведучий подкастів. Українська авдиторія знає його, насамперед, за хітами «Тримаєм посадку» та «Зі смертю під вінець». Після початку повномасштабного вторгнення він відклав творчі плани й тепер служить у піхоті ЗСУ.

«Раніше я мав сто двадцять концертів на рік. Встигав на репетиції, займався іншими проєктами та подорожував. — розповідає він. — Але зараз я не можу реалізувати більшість творчого доробку, бо служу у Збройних Силах. Я виконую низку рутинних задач, які наближають нас до перемоги».

Зараз Саша не на лінії фронту, але мав бойовий досвід у минулому. «Коли бувало страшно, я починав говорити до себе, — згадує він. — Мовляв, ну що, хотів повоювати, побачив як насправді виглядає війна?». 

Журналісти проєкту поговорили із музикантом на злободенні для українців теми. Приміром, про українців, які виїхали за кордон та вважають, що це «не їхня війна». До них Саша Буль ставиться категорично. «Ти втік з країни й тобі треба виправдати себе, — міркує він. — Ми не можемо заборонити таким людям повертатись у країну, в нас немає відповідного інструменту. Але такі люди мають бути «тавровані». Має бути чітка лінія, що відмежує втікачів та зрадників від тих, хто залишився на боці України. Це може бути обмеження виборчого права, заборона займати певні посади тощо».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.