Туск надіслав лідерам Євросоюзу стратегію щодо відносин з Британією після Brexit

7 Березня 2018, 15:54

Глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit. Про це він заявив на прес-конференції в Люксембурзі, передає прес-служба Євроради.  

 

"Дві години тому я направив 27 державам-членам ЄС мій проект керівних принципів для наших відносин з Великою Британією після Brexit. Я тут, в Люксембурзі, щоб проконсультуватися з прем'єр-міністром щодо цих рекомендацій, які, я сподіваюся, будуть прийняті на саміті Євроради в березні (22-23 березня, – Ред.)", – повідомив Туск.

 

Водночас він повідомив про небажання "будувати стіну" між ЄС і Великою Британією.

 

"Великобританія буде нашим найближчим сусідом, і ми хочемо залишитися друзями і партнерами після Brexit", – додав він.

 

Як зазначається, Туск запропонував тісну співпрацю ЄС та Британії в питанні боротьби з тероризмом й міжнародною злочинністю. Крім того, Євросоюз пропонує Лондону брати участь в програмах ЄС у сфері досліджень та інновацій, а також в галузі освіти і культури.

 

"Я маю намір уникнути особливо абсурдного слідства Brexit – порушення польотів між Великою Британією та ЄС. Для цього ми повинні якомога швидше почати обговорення цієї проблеми", – зазначив Туск.

 

Крім того, Туск наголосив на необхідності укладення торговельної угоди, що охоплює всі сектори.

 

Нагадаємо, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом. 29 січня країни-члени ЄС погодили основні позиції на переговорах про перехідний період після виходу Великої Британії з ЄС. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.