Туск, Меркель і Олланд домовилися про продовження санкцій проти Росії

19 Березня 2015, 17:12

Глава Євроради Дональд Туск і лідери найбільших континентальних європейських держав Ангела Меркель і Франсуа Олланд домовилися пов'язати збереження секторальних санкцій проти Росії з виконанням мінських угод, повідомляє Reuters.

Туск, Меркель і Олланд прийшли до компромісного рішення, за яким санкції проти Росії будуть продовжені принаймні до кінця 2015 року, оскільки це є крайнім терміном відновлення Україною повного контролю над своїм кордоном.

На прес-конференції перед початком саміту ЄС, який пройде з 19 по 20 березня, Туск закликав європейських лідерів продовжувати тиск на Росію до повного виконання мінських домовленостей. Формальне рішення про продовження санкцій, термін дії яких закінчується в липні, не братиметься до наступного саміту Євросоюзу, наміченого на червень, відзначає агентство.

Перед відбуттям на саміт до Брюсселя Меркель заявила в бундестазі:

"Ми не можемо і не будемо скасовувати санкції, які закінчуються в липні або вересні, до тих пір, поки вимоги мінського угоди не будуть виконані. Це було б неправильно". Канцлер також поговорила по телефону з Президентом США Бараком Обамою. Обидва лідери підтвердили свою згоду з тим, що не можна пом'якшувати санкції, поки Росія не виконає всі свої зобов'язання по Мінським угодами.

Джерела в Євросоюзі заявили Reuters, що, на їхню думку, компромісному варіанту Туска, Меркель і Олланда під силу завоювати одностайну підтримку, незважаючи на розбіжності серед лідерів європейських країн з питання санкцій.

Каменем спотикання напередодні нинішнього саміту ЄС стали обмеження проти енергетичного, фінансового та оборонного секторів російської економіки? що закінчуються в липні. Велика Британія, скандинавські та балтійські країни виступали за дострокове продовження цих санкцій, щоб продемонструвати Росії серйозність намірів Євросоюзу. Франція, Італія та Іспанія побоюються спровокувати Москву і поставити під загрозу перемир'я на Донбасі.

Нагадаємо, раніше глава Європейської Ради дональд Туск заявляв, що європейські лідери сумніваються щодо посилення санкцій проти РФ. Зокрема, повідомлялося, що Франція, Італія та Іспанія опираються продовженню тиску на РФ.

Згодом стало відомо, що Туск разом з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом узгоджують компромісний варіант санкцій ЄС проти РФ, який підтримали б всі 28 країн-членів ЄС. За деякими даними, питання повинні були винести на голосування під час саміту ЄС 19-20 березня.

Крім того, 18 березня президент США Барак Обама та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили ситуацію в Україні, погодившись не послаблювати санкції проти російської економіки, доки Москва повністю не виконає домовленостей, досягнутих у Мінську.