«Тушки» збираються розібратися зі своїми колегами, які підтримали мовний законпроект

5 Червня 2012, 12:58

"У нас завтра буде проведено засідання, і ми будемо приймати рішення, що далі робити", – сказав він.

Разом з цим Каплієнко заявив, що 5 депутатів, які підтримали цей законопроект, були відсутні зі своїми картками для голосування на робочих місцях.

Він допустив, що, можливо, депутати проголосували із чужих місць.

Каплієнко нагадав, що раніше група прийняла рішення не підтримувати цей законопроект.

Крім того, він зазначив, що його голос також був зарахований системою для голосування за цей законопроект, однак, з його слів, він нажав кнопку "проти".

"Можливо, це якась помилка електронної системи, можливо, це просто знущання наді мною, можливо, це керована система. Я не знаю", – сказав він.

Депутат вкотре зазначив, що він відразу після голосування подав голові парламенту Володимиру Литвину заяву про те, що голосував проти законопроекту.

Як повідомлялось, Рада у першому читані прийняла законопроект, який передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади за проживання щонайменше 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджено цю мову.

Проект підтримали 187 депутатів від Партії регіонів, 2 – від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона", 12 – позафракційних, 25 – від фракції Комуністичної партії, 2 – від фракції Народної партії та 6 – від "Реформ заради майбутнього".

Після прийняття документу об'єднана опозиція оголосила безстрокову акцію протесту з наметами.

Під стінами парламентутривають мітинги противників і прихильників даного законопроекту. Серед мітингувальників були зафіксовані сутички. Противники цього законопроекту прорвали кордони міліції біля Маріїнського парку. Силовики застосували сльозогінний газ.