«ЄС наразі розширює свою підтримку членства Туреччини в Союзі, проте все ще залишається багато невирішених питань. Якщо громадянам Туреччини треба чекати, щоб отримати візу до ЄС, то природно, що вони менше почуваються європейцями», – відзначив Егмен Багиш.
Разом з тим, міністр зовнішніх справ Швеції Карл Більдт заявив, що відносини Туреччина-ЄС будуть визначати ставлення ЄС до усього Близького Сходу та мусульманського світу. Він також додав: «Колись авторитарна країна, Туреччина провела фантастичні реформи. Туреччина й Україна є динамічними країнами Європи».
Тим часом, прагнучи вступити до ЄС, Туреччина все ж дотримується дуже жорсткого курсу стосовно проблеми Кіпру. Так, не визнаючи Південний Кіпр, Туреччина відповідно не визнає і його членство в ЄС. Як повідомляє Al Jazeera, заступник премєр-міністра країни Бешир Аталай під час свого візиту до окупованого турками Північного Кіпру заявив, що Туреччина заморозить свої відносини з ЄС, якщо Кіпру нададуть президентство в ЄС в 2012 році. Він, зокрема, сказав:
«Якщо мирні переговори там (на Кіпрі) ще не будуть закінчені і ЄС надасть Південному Кіпру головування, між ЄС та Туреччиною буде справжня криза», – заявив Бешир Аталай. «Тому що ми тоді заморозимо наші звязки в ЄС. Ми зробили це оголошення, як уряд ми прийняли рішення. Наші відносини з ЄС різко припиняться», – додав він.
Нагадаємо, з 1974 року Кіпр поділений на дві частини. Північний Кіпр перебуває під контролем Туреччини. Південний Кіпр має тісні зв`язки з Грецією та у 2004 році ввійшов до ЄС. Мирні переговори між двома частинами острова за участю Туреччини з 2008 року велися під егідою ООН, проте поки що не мали успіху. Завершення переговорів та мирне вирішення конфлікту є однією з умов для вступу Туреччини до ЄС.