«Найближчим часом ми розпочнемо роботи з освоєння нового родовища газу, де на конкурсній основі могли б брати участь і українські компанії», – сказав Ходжамухаммедов.
У відповідь Азаров зазначив, що Україна зацікавлена у поновленні співпраці з Туркменістаном у паливно-енергетичному комплексі.
«На початку 2000-х років у нас були прямі поставки газу, ми брали участь у розвідуванні родовищ. Тоді наші відносини були більш насиченими. Зараз ми тільки відновлюємо те, що було втрачено, і я сподіваюся, що ми його відновимо і розвиватимемо наші взаємовідносини на більш якісному рівні», – сказавАзаров.
Як повідомлялось, у травні Азаров під час зустрічі з міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим заявляв, що Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу за традиційними маршрутами, так і з урахуванням перспективи будівництва Каспійсько-Чорноморської газопровідної системи.
Мередов, у свою чергу, зазначив, що Україна й Туркменістан мають гарні перспективи для активізації співробітництва в енергетичній сфері та в інфраструктурних проектах на території Туркменії.
Нагадаємо, у 1990-тих роках Україна прямо купувала весь експортований туркменський газ обсягом близько 35 мільярдів кубометрів на рік. Але на початку 2000-х років російський "Газпром" узяв на себе роль реекспортера палива з Центральної Азії, де Туркменія є найбільшим експортером газу.