Турецький прем’єр відмовився від 1,5 тис. судових позовів

4 Серпня 2016, 16:19

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим відмовився від судових позовів стосовно політиків, письменників і журналістів. Про це повідомляє Anadolu.

"Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив про відкликання на 1500 судових позовів  стосовно політиків, письменників і журналістів, відзначивши, що таким чином хоче зробити свій внесок в атмосферу соціальної солідарності, що сформувалася у країні на тлі запобігання спробі перевороту 15 липня", – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката Йилдирима, відповідні заяви подано до 10 кримінальних судів Стамбула.

"Настав час для нових діянь, згуртованості влади та опозиції, примирення. На тлі запобігання діям    учасників путчу в країні сформувалася атмосфера соціальної солідарності та примирення. Щоб зробити свій внесок у священну боротьбу народу та уряду за батьківщину, прапор, демократію та президента, просимо про відкликання позовів", – йдеться у заявах.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.

Після перемоги чинного режиму в країні почалися масові переслідування осіб, які можуть бути причетними до заколоту.

Із усіх затриманих під варту були взяті 13 тисяч 419 осіб, при цьому у 74 тисяч 562 осіб були анульовані паспорти після заколоту.