Турецький парламент дозволив поліції застосовувати вогнепальну зброю проти демонстрантів

27 Березня 2015, 14:44

27 березня парламент Туреччини підтримав законопроект, який розширює повноваження правоохоронців і дозволяє застосовувати вогнепальну зброю проти мітингувальників. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Згідно з повідомленням, раніше законопроект зняли з голосування, оскільки його обговорення спровокувало бійку в парламенті. Разом з тим під час голосування 27 березня новий закон підтримали 199 депутатів, в той час як проти проголосували лише 32.

Опозиція різко засудила жорсткі зміни до законодавства, заявивши, що таким чином правляча партія намагається залякати усіх опонентів режиму президента Реджепа Ердогана напередодні парламентських виборів.

Напередодні – 26 березня турецький парламент прийняв ще один закон, який викликав обурення критиків – він дозволяє міністрам обмежувати доступ до сайтів, які містять інформацію, що може викликати порушення громадського порядку або права громадян та свобод.

Анкара заявляє, що її реформи з безпеки і підвищення повноважень поліції відповідають  європейським нормам, однак правозахисні групи спростовують ці твердження.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія заявляла про обурення подіями у Туреччині, де за ґрати відправили 27 опозиційних журналістів, яких звинуватили у змові проти уряду.

За інформацією ЗМІ, найближчим часом правоохоронні органи мали намір затримати ще 150 журналістів, причетних до викриття корупційних скандалів у владних структурах і критики режиму Ердогана.