Турецько-український ударний безпілотник Akinci пройшов перші випробування

15 Листопада 2019, 15:41

Турецько-український ударний безпілотний літальний апарат Akıncı пройшов перші наземні випробування. Про це 15 листопада повідомив технічний менеджер компанії Baykar Сельчук Байрактар у Twitter.

 

 

На оприлюдненому 15 листопада 2019 року відео видно, як безпілотник Akıncı рухається в темну пору доби по злітно-посадковій смузі з двома працюючими українськими турбогвинтовими двигунами сімейства АI-450, розробки ДП "Івченко-Прогрес". При цьому управління БПЛА здійснюється з командного центру, де розміщений технічний персонал.

 

"Наземні випробування тривають. Він почав ходити. Незабаром він побіжить і полетить, ми чекаємо і молимося за це", – підписав відео Сельчук.

 

 

Як зазначає Defense express, ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı (тур. – вид легкої кавалерії) стане одним із перших проектів спільного підприємства "Black Sea Shield", створеного Держкомпанією "Укрспецекспорт", що входить до складу "Укроборонпрому", та турецького підприємства Baykar Defence.

 

Akıncı призначений для ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника. БАК оснащений сучасним системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер, радарів з активною фазованою антеною решіткою та численними сенсорами.

 

 

Попередньо відомо, що Akıncı буде здатний перебувати в повітрі до 24 годин, матиме максимальну висоту польоту 12 км та радіус дії 250 км. Максимальна швидкість польоту беспілотника становитиме 463 км/год. Вага корисного навантаження складатиме 1350 кг (450 внутрішнього та 900 – навісного навантаження)

 

Безпілотник обладнується надсучасними системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер до радарів з активною фазованою антенною решіткою та численними сенсорами. Все це дозволяє виявляти на значній відстані навіть добре замасковані цілі, передавати їх координати для знищення, або самостійно завдавати високоточні удари.

 

Однією з головних особливостей Akıncı є можливість його озброєння боєприпасами, які застосовуються у звичайній авіації. Мова йде про різні типи ракетного та бомбового озброєння, зокрема і турецькі далекобійні крилаті ракети SOM, які здатні знищувати цілі на відстані біля 250 км та побудовані з використанням стелс-технологій. Ця ракета, загальною масою у 600 кг, несе понад 200 кг вибухівки. Вона має можливість наведення, як на стаціонарні, так і на рухомі цілі завдяки використанню спеціального алгоритму селекції за інфрачервоною сигнатурою.

 

Зауважимо, вперше компанія Baykar експонувала натурний зразок БАК Akıncı з українськими двигунами під час Міжнародного фестивалю авіації, космосу та технологій Teknofest-2019, який проходив 17-22 вересня 2019 року в Стамбулі (Туреччина).

 

Як повідомлялося, турецька компанія Baykar завершила поставки ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB 2 до України.