Турецькі військові через помилку вбили 35 мирних курдів

29 Грудня 2011, 21:02

Як заявляли турецькі військові, їхньою мішенню були курдські бойовики, що  нібито перебували поблизу села Улудере на кордоні з Іраком. Так, бійців «Робітничої партії Курдистану» виявила повітряна розвідка. Надійшли дані, що вони планують напад на турецькі війська в регіоні.

Втім, жертвами авіаудару стали селяни, які займалися контрабандою сигарет (за іншими даними – пального) з Іраку до Туреччини.

Представники курдських організацій відзначають, що група контрабандистів складалася з 35-40 осіб у віці 16-20 років. Вони перетнули кордон незадовго до авіаудару.

Як заявив чільний представник владної Партії справедливості і розвитку Хюсеїн Челік, наразі триває розслідування, яке має встановити причини такої помилки. Політик висловив співчуття і додав, що влада надасть відшкодування родинам загиблих.

Тим часом представник турецької армії пояснив, що "визначити, були це члени військового руху або контрабандисти, не представлялося можливим".

Літаки турецьких ВПС регулярно наносять авіаудари по військових цілях курдів в цьому регіоні. З серпня цього року кількість таких операцій збільшилася.

Курдська робоча партія, визнана терористичною організацією Туреччиною, ЄС і США, здійснює збройні атаки на турецькі військові сили зі своїх баз в горах Іраку.

Ця партія бореться за самостійність чи принаймні широку автономію для турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах, а його бійці мають свої бази також на сусідній півночі Іраку, де теж живуть курди.

За час турецько-курдського конфлікту, який почався в 1984 році, загинули більше 40 тисяч осіб.