Турецька влада порахувала збитки від спроби перевороту

2 Серпня 2016, 12:21

За попередніми оцінками влади Туреччини, через спроби державного перевороту економіка країни втратила щонайменше 300 млрд лір (близько 100 млрд дол.). Про це заявив міністр торгівлі та митниці Туреччини, передає газета Hurriyet Daily News.

«Коли ми оцінюємо всі ці бойові літаки, вертольоти, зброю, бомби і будівлі, вартість становить як мінімум 300 млрд лір», – сказав міністр. При цьому він заявив, що збиток може збільшитися, коли буде зроблено більш детальні розрахунки.

Крім того, на думку міністра, економіка Туреччини втратить і в середньостроковій перспективі, оскільки багато закордонних контрактів було скасовано, а туристи відмовилися від поїздок. «Путчисти, на жаль, створили імідж Туреччини як країни третього світу. Коли люди бачать танки на вулицях і бомбардування парламенту, вони не приїдуть до Туреччини», – вважає міністр.

Читайте також: У МЗС Німеччини пояснили, чим відрізняються Євромайдан і спроба перевороту в Туреччині

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.