Влада Судану видала Туреччині підприємця Мемдуха Чикмаза, якого підозрюють у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленим та вважають одним зі спонсорів організації FETÖ. Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu.
За даними видання, турецька розвідка затримала Чикмаза на конспіративній квартирі за підтримки Служби національної розвідки і безпеки Судану. Він був допитаний відразу після затримання.
Наголошується, що його місцезнаходження було встановлено два місяці тому.
За інформацією, Чикмаз, який є уродженцем турецького міста Чорум і володів в Туреччині поруч АЗС і цегляним заводом, втік до Судану в січні 2016 року.
За даними джерел в силах безпеки Туреччини, він перераховував на рахунки прихильників Ґюлена через Судан мільйони доларів, отримані ним як "данину" від підприємців провінції Чорум.
Як повідомлялося, у Анкарі Четвертий Суд з тяжких злочинів звернувся до Міністерства юстиції Туреччини з вимогою підготувати запити щодо видачі з 22 країн 45 представників групи FETÖ, яку Анкара вважає терористичною організацією та пов'язує її діяльність із Фетуллахом Гюленом.
Зазначимо, 26 жовтня турецькі правоохоронці розпочали операцію із затримання 121 екс-співробітників Міністерства закордонних справ Туреччини через зв'язки з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюлен.
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині