Туреччина звинуватила РФ у намірах створити «терористичний пояс» біля сирійсько-турецького кордону

1 Березня 2016, 15:06

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу звинуватив Росію в намірі разом з курдами створити біля південних кордонів Туреччини «терористичний пояс».

«Росія, режим Башара Асада, Робітнича партія Курдистану (PПK) та сирійські курдські Загони народної самооборони діють спільно, намагаючись сформувати у південних кордонів Туреччини терористичний пояс, певне терористичне утворення», – заявив Давутоглу у вівторок, 1 березня.

За словами прем'єра, Анкара «прекрасно усвідомлює суть подібних ігор і не дозволить їх реалізувати».

«Ми ні на секунду не будемо вагатися в питанні захисту національної безпеки Туреччини і не будемо просити дозволу у будь-кого», – підкреслив Давутоглу.

Він нагадав, що Туреччина з самого початку сирійського конфлікту виступала за політичний шлях врегулювання протистояння.

«Ми позитивно сприймаємо кроки з припинення бойових дій. Однак для того, щоб ці дії були успішними, Росія та режим Башара Асада повинні виконати свої зобов'язання. В іншому випадку ніякої користі від домовленостей не буде», – наголосив прем'єр-міністр Туреччини.

Він зазначив, що Анкара не залишиться байдужою до гуманітарної кризи в Сирії.

«Біля кордонів Туреччини розгортається найбільша гуманітарна драма з моменту завершення Другої світової війни. Протяжність турецько-сирійського кордону 911 км, і будь-яка подія в сусідній країні відбивається на Туреччини. Тому ми не можемо не звертати уваги на процеси в гуманітарній та політичній сферах у Сирії», – підкреслив Давутоглу.

У зв'язку з цим він закликав світову спільноту приділити пильнішу увагу біженцям із Сирії.

Нагадаємо, 17 лютого в центрі Анкари біля будівель генерального штабу ЗС і парламенту Туреччини був підірваний замінований автомобіль. Теракт забрав життя 28 людей, ще понад 60 осіб дістали поранення. Менш ніж за добу, 18 лютого, відбувся новий вибух біля військового конвою на південному сході країни. Анкара звинуватила в підготовці та реалізації теракту курдів та режим Асада.

Відповідальність за теракт в центрі турецької столиці взяли на себе бойовики угруповання «Соколи свободи Курдистану». Екстремісти заявили, що теракт є відповіддю на політику президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана щодо курдів, і пообіцяли продовжувати напади. 23 лютого Анкара звинуватила сирійських курдів у співпраці з бойовиками в Туреччині.