Туреччина зацікавилась українськими підземними газосховищами

23 Березня 2012, 12:31

"Обговорюються конкретні проекти, такі як спільне використання сховищ і будівництво двостороннього трубопроводу. Може бути порушено питання про зберігання частини нашого газу", – повідомив заступник міністра.

Через недостатню місткість газосховищ Туреччина в зимові місяці відчуває труднощі із задоволенням попиту на газ. Цього року споживання газу в країні, за прогнозами, збільшиться на 9% – до 48,5 млрд куб. м.

Кілджі повідомив, що Туреччина може збільшити з 20% частку в Трансанатолійському газопроводі TANAP, призначеному для поставок азербайджанського газу до Європи, і продовжить підтримувати проект «Набукко». 

Зараз 20% проекту належать державній трубопровідній компанії Туреччини Botas, а 80% – Державній нафтовій компанії Азербайджану ДНКАР. До кінця квітня країни розраховують укласти міжурядову угоду за проектом вартістю 5-7 млрд дол., і будівництво газопроводу розпочнеться наприкінці 2013-го або на початку 2014 року, сказав заступник міністра.

Газопровід пропускною спроможністю 16 млрд куб. м на рік поставлятиме газ з другої фази азербайджанського газового родовища Шах-Деніз, Європа одержуватиме 10 млрд куб. м на рік, а Туреччина – 6 млрд куб. м.

Нагадаємо, 29 лютого НАК «Нафтогаз України» обговорював з європейськими компаніями питання спільного використання українських підземних сховищ газу (ПСГ).

У грудні 2011 року Європейський Союз заявив про готовність підтримувати модернізацію ГТС України.

 У  листопаді 2010 року Росія пропонувала Україні вивчити питання щодо її участі в експлуатації окремих західноукраїнських підземних сховищ газу на умовах оренди або в інших формах.

 Загальна активна місткість підземних газових сховищ України становить 31 млрд. кубометрів.