Туреччина заявила про оточення Афріна

13 Березня 2018, 13:34

Турецька армія та союзні сили оточили місто Афрін на півночі Сирії, що контролюється курдськими повстанцями. Про це повідомляє Agence France-Presse (AFP).

 

Зазначається, що  державні ЗМІ з посиланням на заяву військових повідомили, що турецькі війська у понеділок, 12 березня, оточили місто Афрін, не надавши при цьому жодної детальної інформації.

 

"Оточення міста Афрін є ключовим кроком семитижневої операції Туреччини "Оливкова гілка", що розпочалася 20 січня та спрямована на витіснення курдських "Загонів народної самооборони" (YPG) з регіону Афрін на півночі Сирії", – йдеться у повідомленні.

 

Читайте також: Туреччина між двома "друзями"

 

Наголошується, що сотні мирних жителів вже втекли з міста, коли турецькі сили просунулася.

 

Місто Афрін  – головний центр анклаву, що контролюється YPG на турецькому кордоні. За даними Сирійського центру моніторингу прав людини, там проживає близько 350 тисяч осіб.

 

Анкара називає YPG "терористичною групою"та сирійським відгалуженням забороненої у Туреччині Робітничої партії Курдистану (PKK).

 

Нагадаємо, 13 лютого стало відомо, що Туреччина під час військової операції в сирійському Африні ліквідувала 1 439 бойовиків.

 

9 січня Туреччина розпочала військову операцію, обстрілявши позиції курдів на півночі Сирії. Бомбардування сталося через кілька днів після того, як очільник Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав знищити представників терористичного угрупування Робітничої партії Курдистану. Тоді він заявив, що їхніх бойовиків побільшало на півночі Сирії.

 

Згодом, 21 січня турецькі сухопутні війська увійшли на територію Сирії і просунулися у напрямку міста Афрін за підтримки підрозділів "Вільної сирійської армії", яку підтримує Анкара.

 

Як повідомлялось, 4 лютого Генштаб Збройних сил Туреччини повідомив про ліквідацію 932 "терористів" у ході операції в Сирії.