Туреччина заарештувала чотири російські кораблі

5 Грудня 2015, 18:18

Влада Туреччини заарештувала чотири російських морських судна: суховантажні "Кристал", "Нева", "Омський-105" і "Русич". Про це повідомили ЗМІ.

Як повідомляється, всі кораблі зараз знаходяться в порту Самсун, звідки не можуть вийти без дозволу відповідних органів.

Влада Туреччини уточнила, що перед арештом суден провела перевірку на наявність порушень міжнародного морського права і знайшла такі порушення.

Сталося це після того, як російська Інспекція морського судноплавства "під надуманим приводом наклала арешт" на чотири турецькі кораблі в порту Новоросійськ. Зараз звідти не можуть вийти суховантажі Meyra, Adalady, Halil Sahin, Mert Deval і Mahmut Saka.

Поки невідомо, коли затримані в порту Самсун російські кораблі зможуть повернутися додому. 

Нагадаємо, відносини між країнами охололи після збиття на турецько-сирійському кордоні російського бомбардувальника Су-24. Туреччина заявила, що літак порушив її повітряний простір, Росія це спростовує. Першим кроком у відповідь стало посилення Росією контролю за поставками товарів з Туреччини. Згодом уряд Росії опублікував перелік турецьких товарів, які віднині заборонено ввозити в Росію через санкції проти Туреччини.