«Персонал посольства в Тріполі тимчасово евакуйовано до Туніс, де з сьогоднішнього ранку продовжив свою роботу», – зазначив журналістам міністр.
За його словами, питання відновлення роботи турецької дипмісії в Тріполі буде вирішено в залежності від розвитку подій в Лівії.
Водночас сили лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі почали 2 травня новий наступ за підтримки танків на місто Місрата, єдине в західній частині Лівії, яке частково контролюють повстанці.
За повідомленнями місцевих медиків, напередодні в перебігу боїв минулої ночі в місті загинуло ще не менш як шість людей і десятки були поранені.
Тим часом у столиці Тріполі відбувається підготовка до похорону одного з молодших синів Каддафі Сейф-аль-Араба і трьох онуків лівійського лідера, які, за повідомленнями влади, загинули позавчора ввечері від повітряного удару міжнародної коаліції по резиденції Каддафі.
Учора юрби прихильників Каддафі вчинили на протест проти цього удару напади на будівлі посольств Великої Британії й Італії, раніше залишені працівниками, і місії ООН у Тріполі. ООН відтак оголосила, що евакуйовує зі столиці своїх іноземних працівників, а Лондон видворив посла Лівії на протест проти нападу на посольство. Пізніше Уряд Лівії висловив жаль у зв'язку з нападами на посольства.
Нагадаємо, у середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою догляду правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.
СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні.
Операція під військовим керівництвом США почалася 19 березня, а 31 березня керівництво кампанією, що отримала умовне найменування «Об'єднаний захисник», повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції, як заявляє альянс, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотною зони і заходів по захисту цивільного населення.