Туреччина вважає, що збитий винищувач міг перетнути кордон Сирії випадково

24 Червня 2012, 01:59

За словами президента Туреччини, це звична практика, коли військові літаки, які літають на високих швидкостях, перетинають кордони, не заглиблюючись у територію сусідньої країни.Такі дії, з його слів, не мають лихого умислу та стаються випадково через швидкості реактивних літаків.

Гюль зазначив, що незважаючи на виголошені цього року взаємні заяви про небажання обмінюватися дипломатами, Анкара і Дамаск весь час підтримували відносини. "Ми відкликали нашого посла з Сирії з міркувань безпеки. Це не означає, що в нас немає контактів", – пояснив він.

Наразі двох членів екіпажу збитого літака шукають турецькі та сирійські кораблі. За даними турецькими газети Hurriyet, пілотів літака врятували.

Нагадаємо,22 червня влада Туреччини заявила про втрату контакту з одним із військових літаків, що патрулювали територію на кордоні з Сирією.

 На наступний день, 23 червня, Туреччина та Сирія підтвердили, що зниклий літак було збито. За словами представника МЗС Сирії Джихада Макдіссі, інцидент не був проявом «агресії» і сирійські військові не знали, що винищувач належав Туреччині. Також Сирія обіцяла опублікувати свою реакцію на подію після того, як буде проведено повне розслідування інциденту.