Туреччина відреагувала на санкції ЄС

16 Липня 2019, 10:05

Туреччина засудила рішення Європейського Союзу про призупинення переговорів високого рівня між Брюсселем і Анкарою, заявивши, що не припинить буріння поблизу Кіпру. Про це повідомляє прес-служба МЗС Туреччини.

 

Зокрема, у турецькому дипвідомстві вважають, що рішення ЄС не вплине на наміри Туреччини продовжувати свою діяльність у східному Середземномор'ї.

 

Наголошується, що Туреччина продовжить захищати свої власні права, так і права кіпріотів-турків, а також продовжить діяльність у цьому напрямку

 

Зокрема, Анкара зазначила, що дане рішення є останнім прикладом того, як "греки і греки-кіпріоти зловживають членством в ЄС у відповідності зі своїми максималістськими позиціями і як інші країни ЄС стають інструментом для здійснення цього зловживання".

 

Нагадаємо, 15 липня Рада ЄС вирішила покарати Туреччину через незаконне буріння в економічній зоні Кіпру. Так, Рада ЄС постановила призупинити переговори щодо Всеосяжної угоди про повітряний транспорт, погодилася поки не проводити Раду асоціації і подальші засідання високого рівня між ЄС і Туреччиною. Також Рада схвалила пропозицію комісії про скорочення обсягу допомоги Туреччини до вступу в ЄС на період до 2020 року.