Туреччина відновила співпрацю з Росією щодо “Турецького потоку” — Ердоган

10 Березня 2017, 20:59

Президент Туреччини Реджеп Ердоган на переговорах у Москві 10 березня з президентом Росії Владіміром Путіним обговорювали введення безвізового режиму, врегулювання сирійського конфлікту та економічні питання. Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Що стосується проектів "Турецького потоку" та АЕС "Аккую", співпраця повертається в колишнє русло, розвивається дедалі більше і більше", – сказав Ердоган на зустрічі з Путіним у вузькому форматі.

"Недавній енергетичний конгрес (в Стамбулі – ред.) пройшов дуже ефективно з точки зору відновлення наших контактів. В енергетиці немає великих розбіжностей – і в плані природного газу, та інших елементів", – додав Ердоган.

Нагадаємо, 11 вересня 2015 року, Туреччина повністю заморозила проект газогону «Турецький потік», покликаного транспортувати російський газ в обхід України. ​Анкара вела переговори про зниження ціни на російський газ в обмін на «Турецький потік». За словами турецьких експертів, країна хотіла не лише транспортувати російський газ, а й продавати його іншим країнам. Однак у жовтні 2016 року Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду за проектом газопроводу «Турецький потік», яка передбачає будівництво двох ниток газопроводу по дну Чорного моря. Потужність кожної нитки 15 млрд 750 млн кубометрів газу. Одна з них передбачена для поставок газу безпосередньо на турецький ринок, інша нитка для поставок газу транзитом через територію Туреччини в європейські країни. Вони повинні бути побудовані до грудня 2019 року.