Туреччина відкрила двері для мільйона сирійських біженців

9 Червня 2011, 21:39

Протягом останніх 24 годин більше тисячі людей перетнули кордони між Сирією та Туреччиною втікаючи від нових військових насильств у Сирії.

Турецький прем’єр-міністр Таїп Ердоган заявив у середу, 8 червня, що Туреччина буде і далі приймати біженців із Сирії. Водночас, він закликав президента Асада припинити насильство над своїми громадянами.

Зокрема, прем’єр висловив обурення щодо недавнього розстрілу 120 поліцейських, які відмовилися виходити проти демонстрантів. Уряд же Сирії поклав провину за це на екстремістів.

Від початку масових протестів проти авторитарної влади президента Сирії в країні загинули понад 350 людей, із них понад 120 протягом кількох днів у квітні. У деякі міста навіть були введені танки.

Тим часом влада США підтримала проект резолюції щодо Сирії, внесений 8 червня на розгляд Ради безпеки ООН Британією і Францією. Її ухвалення дозволить посилити тиск на сірійську владу.

Раніше Євросоюз ввів санкції проти Сирії. Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини, у середу, 18 травня.