Туреччина відкликає із Франції свого посла

22 Грудня 2011, 18:41

Таке рішення Анкара ухвалила після того, як нижня палата французького парламенту прийняла законопроект про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду вірмен.

Відповідно до законопроекту публічне заперечення геноциду каратиметься тюремним строком до одного року або штрафом у розмірі до 45 тис. євро.

Тепер документ має розглянути французький сенат.

Про відкликання посла у відповідь на ухвалення законопроекту було оголошено по турецькому телебаченню. Посол Тахсін Бурджуоглу покине Францію в п'ятницю.

За вірменськими даними, 1915 року в османській Туреччині було вбито близько 1,5 млн вірмен.

За версією Анкари, загинуло приблизно 300 тис. вірмен. Крім того, внаслідок повстання вірмен проти Османської імперії при вторгненні російських військ у Східну Анатолію загинуло багато турків.

Турецький прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган назвав ухвалений французьким парламентом закон «політикою, заснованою на расизмі, дискримінації та ксенофобії».

За словами турецького прем'єра, закон «відкриває рани» у відносинах із Францією, які «буде важко залікувати».

Ердоган вважає, що метою голосування є підвищення рейтингів президента Франції Ніколя Саркозі до майбутніх виборів, що відбудуться наступного року.

Як передає Анатолійське інформаційне агентство, Ердоган заявив, що як відповідь Туреччина розглядає можливість введення санкцій проти Франції.