Туреччина сподівається, що нова влада США видасть Гюлена

23 Січня 2017, 16:36

Влада Туреччини висловила сподівання, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, спробує внести зміни як в близькосхідну політику Вашингтона, так і його позицію щодо інших країн світу, заявив віце-прем'єр і прес-секретар уряду Туреччини Нуман Куртулмуш.

«Хотілося б сподіватися, що нова адміністрація зробить ставку на мир на Близькому Сході і виступить з ініціативами, які дозволять зробити важливі кроки в цьому напрямку», – зазначив Куртулмуш.

За його словами, Анкара сподівається на те, що Трамп «не повторить помилок» колишньої адміністрації у відносинах з Туреччиною.

Віце-прем'єр зазначив, що Анкара також рекомендує і закликає адміністрацію Трампа переглянути свої погляди на два питання, які важливі для американо-турецьких відносин.

«Перший стосується видачі Фетуллаха Гюлена. А, по-друге, Вашингтон повинен припинити підтримку PYD (сирійське крило PKK)», – пояснив Куртулмуш.

Віце-прем'єр зазначив, що Анкара підніме питання видачі Гюлена і перед адміністрацією Трампа.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.

Сам Фетхуллах Гюлен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині.

За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині. У доповіді йдеться про те, прикриваючись зачистками, президент Ердоган має намір домогтися змін в конституції і перетворити країну на президентську республіку.