Туреччина розпочала евакуацію оточених сирійських повстанців

28 Грудня 2015, 11:55

Машини швидкої допомоги та автобуси увійшли до підконтрольного опозиційним силам сирійського міста Задабаді в понеділок, 28 грудня, з метою переправити десятки повстанців до Туреччини відповідно до угоди, досягнутої за посередництва Організації Об'єднаних Націй. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела у середовищі опозиції.

За умовами операції, повстанцям, які протягом чотирьох місяців утримували місто неподалік від ліванського кордону, було обіцяно безпечний прохід до аеропорту Бейрута (Ліван), а звідти авіарейс до Туреччини.

У той же час, близько 300 сімей із двох шиїтських міст в районі переважно контрольованої повстанцями північно-західної провінції Ідліб були переправлені на турецьку територію, а потім літаками доставлені до Бейрута.

Велика частина міста Задабаді була зруйнована внаслідок великої наступальної операції, розпочатої в липні проти повстанців сирійською армією та її союзницьким шиїтським угрупуванням із Лівану Хезболла.

Організація Об'єднаних Націй та іноземні уряди намагалися бути посередником у даному конфлікті та домогтися припинення вогню та безпечного проходу оточених військ. Ця угода розглядається у якості кроку у напрямку припинення майже п’ятирічної громадянської війни у Сирії.

Іран, який підтримує уряд Башара Асада, і Туреччина, яка підтримує повстанців, допомогли організувати локальне припинення вогню у місті Забадані та двох селах у провінції Ідліб у вересні 2015. Це перемир’я відбулося у рамках першого етапу угоди під контролем Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Повстанці, які є в основному мусульманами-сунітами, прямують до Туреччини. Звідти вони зможуть повернутися до контрольованих опозицією районів у Сирії через турецький кордон або залишитися на лікування, повідомляє The New York Times, посилаючись на наближені до переговорного процесу джерела в опозиційному середовищі.

Сирійці шиїтського толку, які перебували у районах переважно контрольованих повстанцями-сунітами, отримали змогу дістатися Лівану, де Хезболла зможе наглянути за ними, додали джерела.

Евакуйовані шиїти, як очікується, зможуть повернутися до інших частин Сирії, заявив 28 грудня сирійський Міністр національного примирення Алі Хайдер.

Нагадаємо, Ердоган засудив керівництво Ірану за підтримку Асада «з вузькоконфесійних міркувань».