Туреччина повторно викликала посла РФ через нове вторгнення до повітряного простору країни

6 Жовтня 2015, 10:20

Посла Росії у Туреччині Андрєя Карлова вдруге за два дні викликали для оголошення протесту в зв’язку з повідомленням про порушення повітряного простору Туреччини російським літаком, який бере участь у військовій операції в Сирії. Про це повідомили у BBC.

За заявою турецького МЗС, ще один російський літак пролетів над територією Туреччини у неділю.

Як повідомлялося, раніше Карлова вже викликали в турецьке МЗС для пояснень з приводу того, яким чином у повітряний простір країни потрапив російський військовий літак. На перехоплення літака спрямували два винищувачі F-16 ВПС Туреччини.

Турецький міністр закордонних справ Ферідун Сінірліоглу обговорив цей інцидент з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і з ключовими партнерами по НАТО.

Як стверджують в Анкарі, представники Кремля повідомили турецькій владі, що суботній інцидент був прикрою помилкою, пов'язаною з поганою погодою, і що російський літак вторгся в турецький повітряний простір всього на кілька секунд.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг скликав термінове засідання Альянсу через вторгнення РФ у повітряний простір Туреччини

Згодом у ЗМІ повідомили, що турецькі винищувачі переслідував МІГ-29, чия приналежність не була встановлена.

Офіційної реакції Москви на повторне вторгнення літака поки що не було.

Держсекретар США Джон Керрі висловив занепокоєність польотами російських літаків в турецькому повітряному просторі.

За словами Керрі, російський винищувач могла збити турецька авіація.

За останні кілька днів Туреччина і деякі країни Заходу кілька разів виступали із засудженням військового втручання Росії у сирійський конфлікт на боці президента Башара Асада.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що дії Москви в Сирії помилкові, і ця помилка, за його словами, призведе до подальшої ізоляції Росії.