«Цей ресурс належить обом громадам. І їх майбутня експлуатація не може залежати винятково від волі південного Кіпру. Ми можемо вжити заходів проти таких ініціатив, якщо це буде необхідно», – заявило джерело в уряді Туреччини.
«Використання цих родовищ тільки південним Кіпром виключено. Це – неприйнятно», – наголосило джерело.
«Ми говоримо про всі інструменти. Ми могли би не тільки підняти це питання в Європейському Союзі, але й використовувати інші політичні і правові канали», – додав співрозмовник.
Якщо Нікосія до 25 березня не збере близько €6 млрд для забезпечення міжнародних запозичень, Кіпру загрожує фінансовий крах і вихід з єврозони. Влада країни обіцяє розплатитися з кредитами за рахунок доходів від родовищ газу.
Анкара раніше неодноразово заявляла, що природні багатства мають належати обом громадам острова – як кіпрській, так і турецькій, яка проживає в основному на півночі острова, де після окупації Туреччиною було створено маріонеткову державу Турецька Республіка Північного Кіпру, яка не визнана жодною країною світу, крім Туреччини .
Родовища газу на шельфі на південь від Кіпру – найбільші з відкритих за останні десять років. Восени 2012 року офіційні особи оцінювали запаси в 1,7 трлн кубометрів, чистий прибуток від їх експлуатації може скласти більше €800 млрд.