Туреччина підвищила податок на валютні депозити для зміцнення ліри

31 Серпня 2018, 11:31

Туреччина підвищила податок на депозити в іноземній валюті та знизила на заощадження в лірах, намагаючись зміцнити національну валюту. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Згідно з рішенням, опублікованим в "Офіційному віснику" у п'ятницю, 31 серпня, податок на депозити в іноземній валюті терміном до шести місяців був збільшений з 18 до 20%.

 

Водночас податок на депозити в лірі на термін більше одного року був знижений з 10% до нуля.

 

 

Зокрема, після даного кроку ліра зміцнилася приблизно на 2,1%, торгуючись на рівні 6,51 проти долара.

 

Так, цього року турецька нацвалюта втратила близько 40% своєї вартості на тлі занепокоєння з приводу економічної політики президента Реджепа Тайіпа Ердогана і триваючої торгової і дипломатичної суперечки зі Сполученими Штатами.

 

Раніше  Центральний банк Турецької Республіки запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння. Зокрема, у банку пообіцяли забезпечити усю ліквідність, необхідну банкам, і уважно стежити за ринками та цінами. 

 

Також Ердоган заявив, що Анкара готується перейти на розрахунки в національній валюті зі своїми найбільшими торговельними партнерами, такими як Китай, Росія, Іран і Україна.

 

Крім того, Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.

 

29 липня Ердоган заявив, що США можуть втратити “щирого” союзника, якщо Вашингтон не змінить свого ставлення до Анкари. За словами Ердогана, Анкара “ніколи не вела торгів у питанні Брансона”. Лідер назвав офіційні коментарі США на цей рахунок “психологічною війною”.

 

Додамо, що Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Як повідомлялося, 28 квітня державний секретар США Майк Помпео попередив главу МЗС Туреччини щодо придбання російської ракетної системи "земля-повітря".  Помпео повідомив міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари і ракетні батареї не будуть інтегровані з силами союзників НАТО в Анкарі та додав, що якщо влада Туреччини придбає цю систему у Росії може зіткнутися з санкціями, якщо буде купівля С-400. За словами турецьких оборонних службовців, Анкара та Москва підписали угоду, згідно з якою Росія має поставити до Туреччини дві системи С-400.