Перебуваючи з офіційним візитом в Бенгазі міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив про визнання Туреччиною Перехідного уряду Лівії єдиним представником лівійського населення та про фінансову допомогу країні у розмірі $300 млн.
За рішенням уряду Туреччини, додатково до уже наданої фінансової допомоги у розмірі $100 млн, турецький міністр закордонних справ обіцяв представнику Перехідного уряду Лівії Мустафі Джалілю, допомогу у $200 млн.
Частина коштів надійде у вигляді кредиту, а частина спрямують на проекти розвитку інфраструктури країни.
Офіційна Анкара тривалий час намагалася балансувати між повстанцями та полковником Каддафі, пропонуючи останньому притулок у разі припинення воєнних дій в Лівії. Окрім того, прем’єр Туреччини Таїп Ердоган одним із перших запропонував план вирішення лівійського конфлікту.
Як повідомлялось, з середини лютого в Лівії триває народне повстання проти лідера країни Муамара Каддафі, який керує державою понад 40 років. Лівія фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід і Схід, який утримують збройні сили повстанців.
Інтервенція до Лівії почалася згідно з мандатом ООН. Зокрема, 17 березня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, якою забороняються польоти над Лівією, для виконання цього заходу Велика Британія і Франція мали намір відправити до повітряного простору країни винищувачі.
Згодом стало відомо, що Саудівська Аравія забезпечила США фальсифікацію голосування Ліги арабських держав у питанні заборони Радою безпеки ООН польотів над Лівією.
Наприкінці травня лівійський лідер Муаммар Каддафі зустрівся із президентом ПАР Джейкобом Зумою, який очолює посередницьку місію Афросоюзу. Після цієї зустрічі Каддафі заявив про готовність прийняти запропоновану Африканським союзом «дорожню карту» мирного врегулювання.