Туреччина оголосила про завершення військової операції на півночі Сирії

29 Березня 2017, 23:13

Рада національної безпеки Туреччини оголосив про успішне завершення операції «Щит Євфрату», яку турецькі збройні сили почали в серпні 2016 року у території Сирії. Про це заявив прем'єр-міністр країни Біна Йилдирим​, передає Daily Sabah. Він заявив, що поставлені завдання були успішно виконані.

У заяві сказано, що метою операції було захистити Туреччину від загрози з боку угрупування «Ісламська держава» і дати можливість біженцям з Сирії «повернутися до своїх домівок і продовжити мирне життя».

Йилдирим пояснив, що можливі нові дії Туреччини проти ІД або інших загроз національної безпеки будуть проходити в рамках нових операцій, які будуть називатися інакше.

Нагадаємо, раніше голова Генштабу турецької армії Хулуси Акар заявив про завершення операції турецької армії з узяття міста Ель-Баба в Сирії. Президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував створити на звільнених територіях у Сирії зони безпеки.

Турецькі військові у серпні 2016 року розпочали операцію «Щит Євфрату» в районі турецько-сирійського кордону. Військовослужбовці Туреччини спільно з бійцями СВА розпочали операцію по зачистці Ель-Баба від терористів "Ісламської держави". Загони СВА почали наступ на місто Ель-Баб у середині листопада.