Туреччина більше не може приймати біженців – віце-прем’єр

8 Лютого 2016, 12:37

Турецький віце-прем'єр Нумен Куртулмус заявив, що Туреччина досягла межі своєї здатності приймати біженців. Тому Анкара не пропускає на територію країни нову хвилю сирійських біженців з району міста Алеппо, але постачає їм гуманітарну допомогуПро це повідомляє BBC у понеділок, 8 лютого.

Туреччина встановила намети гуманітарної допомоги для тисяч втікачів, які прагнуть перетнути сирійсько-турецький кордон та потрапити до провінції Кіліс.

Десятки тисяч осіб у Сирії покинули свої домівки протягом минулого тижня внаслідок наступу урядових сил Башара Асада в районі міста Алеппо. Вони попрямували до Туреччини. Проте Анкара закрила кордон, незважаючи на заклики лідерів ЄС дозволити втікачам увійти на територію країни. Туреччина вже дала прихисток більш ніж 2,5 мільйонам біженців із Сирії.

Велика кількість сирійців вирушила на пошук притулку в ЄС. Понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини.

Анкара намагається балансувати між наданням притулку тим, хто рятується від війни в Сирії, та скороченням числа біженців, що прямують до Європи.

Європейський союз дає суперечливі сигнали, то закликаючи Туреччину дозволити рух мігрантів, які втікають від війни у Сирії, то висловлюючи розчарування, що Анкара не докладає достатніх зусиль з метою зменшення потоку біженців, що прямують до Європи.

Нагадаємо, десятки тисяч людей попрямували до турецького кордону втікаючи від наступу урядових сил Башара Асада та російських авіаударів в районі міста Алеппо.

І як повідомлялося, 8 лютого канцлер Німеччини Ангела Меркель прибуде в Анкару задля зустрічі із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Переговори стосуватимуться біженців та ролі Туреччини у вирішенні міграційної кризи.