Туреччина арештувала адвоката, підозрюваного у шпигунстві на користь Німеччини – ЗМІ

21 Листопада 2019, 10:34

Турецька влада звинуватила у шпигунстві адвоката, який працює в посольстві Німеччини в Анкарі, і затримала його. Про це у середу, 20 листопада, повідомляє Der Spiegel.

 

Адвокат був заарештований у середині вересня, однак про це стало відомо 20 листопада.

 

Як зазначається, посольство доручило юристу отримати інформацію в Туреччині, потрібну для надання політичного притулку турецьким громадянам, чиї заявки розглядаються в Німеччині. Потрібно було з'ясувати, чи тривають проти цих осіб розслідування на батьківщині та чи загрожує їм арешт у разі повернення до Туреччини. Результати направлені Федеральному міністерству закордонних справ, яке ухвалює рішення про притулок.

 

За даними видання, в Берліні побоюються, що турецькі правоохоронці могли конфіскувати у адвоката дані та документи щодо 50 турецьких громадян, які подали заявки на отримання політичного притулку в Німеччині. Як зазначається, мова йде про курдів або прибічників руху проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена, яких переслідують у Туреччині. У Берліні непокояться, що відтак ці громадяни можуть зазнати утисків з боку турецької влади.

 

Посол Німеччини в Туреччині Мартін Ердман неодноразово намагався пояснити турецькій владі, що подібний збір інформації є рутинним процесом.

 

Німецьке Міністерство закордонних справ засудило арешт адвоката і назвало його «незрозумілим».

 

Нагадаємо, 26 жовтня в Польщі арештували працівника Агенції військового майна Пьотра С. за підозрою у співпраці з російською розвідкою. Чоловікові також було пред'явлено звинувачення у незаконному зберіганні зброї та використанні підробленого документа.

 

Також у жовтні Спеціальна прокуратура Болгарії проводить досудове розслідування щодо російського дипломата – першого секретаря посольства у Софії. Він підозрюється у розвідувальній діяльності на користь Москви на території країни.

 

20 листопада в Аксаї Федеральна служба безпеки Росії затримала росіянина, військовослужбовця Південного військового округу. Він підозрюється у шпигунстві на користь України. ФСБ Росії порушила кримінальну справу за статтею 275 КК Росії («державна зрада»).