Турчинов: засідання Апеляційного суду буде таким же фарсом, як і Печерського

1 Грудня 2011, 11:00

«Апеляційний суд буде таким же фарсом, як і попередній. Незадовго до судового засідання вони замінили суддю-доповідача який вивчив справу, і поставили людину, яка не мала відношення до цієї справи, яка цю справу не знає. І яка буде зараз приймати рішення, не читаючи справу, а фактично читаючи вказівки з АП», – сказав Турчинов.

На його думку, фарс продовжився сьогодні, коли правоохоронці заблокували вхід до Апеляційного суду.

«Продовжується фарс сьогодні зранку, коли спочатку не говорили, де буде відбуватися судове засідання, а потім коли воно розпочалось, заблокували вхід до приміщення суду, не пустивши жодного громадянина, навіть народного депутата… Які підстави – нам не пояснили», – сказав Турчинов.

Водночас він пояснив, чого очікує від суду.

«Вирок суду може бути тільки один – виправдальний, і закриття цієї ганебної справи. Але, на жаль, в Україні сьогодні суду нема… Це не є суд, це не є правосуддя – це є продовженням тієї трагедії, яка розпочалася в приміщенні Печерського суду», – резюмував він.

Через годину після початку судового засідання кільком депутатам на чолі з Олександром Турчиновим вдалося потрапити в будівлю Апеляційного суду.

Як повідомлялося, Юлія Тимошенко не буде присутня під час судового засідання, у зв'язку з тяжким станом здоров'я, а також з урахуванням того, що на попередньому засіданні її присутність необов'язкова.

Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. За рішенням суду, вона не зможе обіймати державні посади впродовж трьох років після відбування покарання.