Турчинов озвучив свіжі дані про кількість бойовиків та військових РФ на Донбасі

17 Червня 2016, 12:05

Наразі українським силам на Донбасі протистоять добре озброєні підрозділи чисельністю до близько 35 тисяч осіб. Про це повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба Ради.

За його словами, ці підрозділи сформовані за моделлю російських збройних сил (ЗС), що діють за російськими військовими статутами і є невід'ємною складовою ЗС РФ.

«На окупованій території Донбасу діють так звані перший та другий армійські корпуси. При цьому весь командний склад – кадрові російські офіцери, і більше половини особового складу – це російські найманці і контрактники. Чисельність цих корпусів – близько 35 тис. осіб. Ще близько 9 тис. – бойові російські частини. При цьому створений вже і третій корпус, укомплектований російськими кадровими військовими частинами, розташованими вздовж неконтрольованої частини українсько-російського кордону, який виконує функції оперативного резерву», – зауважив він.

За словами Турчинова, для командування корпусами створено Центр територіальних військ, підпорядкований Південному військовому округу ЗС РФ.

«Тільки у 1-го і 2-го армійського корпусів на озброєнні перебувають близько 500 танків, до 900 одиниць бронетехніки, близько 800 артилерійських і реактивних систем. Додайте до цього потужні угруповання в Криму і вздовж усього українсько-російського кордону. Але Кремлю і цього замало. Розгортаються нові армії: 1-а танкова і 20-а загальновійськова Західного військового округу Росії. Завдання у них винятково наступальні. Біля нашого кордону в Південному військовому окрузі РФ також додатково формується 150-я мотострілецька дивізія», – наголошує він.

«Росія створює потужний бойовий кулак, який може завдавати удару як в напрямку України, так і у напрямку наших європейських партнерів», – переконаний секретар РНБО.

Нагадаємо, у квітні в СБУ заявляли, що чисельність кадрових російських військових на Донбасі коливається від 4 до 6 тис.